Materiały Eksploatacyjne

Prowadząc serwis drukarek doskonale wiemy jakie materiały eksploatacyjne są najlepsze do konkretnych modeli urządzeń. W niektórych przypadkach zalecamy tusze i tonery oryginalne ale są i takie drukarki, do których bez problemu możemy zastosować zamienniki. Zawsze trzeba pamiętać, że najczęstszym wyznacznikiem jakości tuszy i tonerów jest niestety ich cena. W przypadku oryginałów tylko cena może nas zniechęcić do ich stosowania, jeśli nie są Państwo pewni czy warto w danym modelu zaryzykować i osadzić zamiennik to prosimy o kontakt, zapewne doradzimy.

brother-dcp-t500-serwis-lodz

Brother DCP-T500 Aktualnie chyba najtańsza drukarka w eksploatacji. Zalecanie tylko tusze oryginalne oraz częste drukowanie, nie są drogie a czarny starcza na wyjątkowo dużą ilość wydruków.

DCP-j105 BROTHER

DCP-j105 BROTHER przykład drukarki z tanimi i wydajnymi wkładami oryginalnymi, nie warto stosować w niej zamienniki. Pomimo, że poprzednie modele „chodziły” na zamiennikach

samsung-toner-lodz

Przykładowy czarny toner oryginalny do drukarki Samsung, często kosztuje tyle co nowa drukarka laserowa czarno-biała, w tym przypadku warto poszukać dobrego zamiennika.

czyszczenie-glowicy-epson-łódź

W przypadku drukarek Epson z stałym zasilaniem CISS, tusz zamienny sprawdzi się tylko wtedy gdy jest naprawdę dobrej jakości a drukarka jest często używana. Dbając o dobry tusz wydłużamy życie głowicy drukującej, która w drukarkach Epson jest wyjątkowo wrażliwa na tusz o nie odpowiednim składzie.


wymiana-tonerow-w-drukarce-samsung-clp300

Kolorowe Tonery zamienne w drukarkach Samsung (NP CLP-300) często sprawiają problemy: np.: brudzą wydruk. Pamiętajmy, że w tego typu drukarkach nie tylko tonery są materiałem eksploatacyjnym, co kilka lub kilkadziesiąt tysięcy wydruków należałoby wymienić, bęben światłoczuły, pas transmisyjny, osadnik na zużyty toner oraz fuser (moduł utrwalania)

 


DOBRY PAPIER DO DRUKARKI TEŻ JEST WAŻNY!

papier

Pamiętajmy także, że papier do drukarki ma także duże znaczenie dla eksploatacji naszej drukarki. Słabej jakości papier będzie pylił, zacinał się lub nasiąkał tuszem. Drukarki atramentowe zazwyczaj mogę pobierać papier gramatury od 80g do 160g, niektóre nawet 260gr. W przypadku drukarek laserowych jest mniejszy zakres: 80g do 120g. Pamiętajmy aby papier był przechowywany w opakowaniu, żeby się nie kurzył (zaciągamy kurz do drukarki razem z papierem)  oraz żeby nie przechowywać go w miejscu wilgotnym zwłaszcza gdy korzystamy z drukarek laserowych, w których podczas wydruku papier jest podgrzewany.